Finansowanie pobytów zagranicznych – MOBILNOŚĆ +

Szanowni Państwo,

informujemy, że Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło nabór wniosków w V edycji konkursu „Mobilność PLUS”.

Adresatami konkursu są młodzi naukowcy, którzy w momencie składania wniosku nie ukończyli 35. roku życia i którzy są:

  1. Zatrudnionymi w jednostce naukowej na podstawie umowy o pracę lub mianowania – pracownikami naukowymi lub naukowo-dydaktycznymi w rozumieniu ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. 2005 Nr 164 poz. 1365, tj. Dz. U. 2016 poz. 1842).
  2. Uczestnikami studiów doktoranckich.

Szczegóły dostępne na stronie:
http://www.nauka.gov.pl/komunikaty/ogloszenie-o-v-edycji-konkursu-mobilnosc-plus.html

BADANIE FONOGRAFII POLSKIEJ

Od 2009 r. Kierownik Biblioteki Wydz. VII Hanna Trzeszczkowska sprawuje funkcję wiceprzewodniczącej Sekcji Fonotek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich (SBP).
Członkowie Sekcji Fonotek ZG SBP rozpoczęli realizację zadania dot. źródeł do badań fonografii polskiej od 1878 r. do czasów współczesnych. Jest to pierwsza w kraju próba zarejestrowania publikacji i niepublikowanych prac naukowych poświęconych nagraniom polskich i polonijnych kompozytorów oraz wykonawców, firm fonograficznych działających na terenach polskich. Celem zadania jest prezentacja i upowszechnianie dorobku polskiej fonografii mającej ogromne znaczenie w badaniach kultury muzycznej. Źródła obejmują czasopisma specjalistyczne poświęcone fonografii (m. in. „Gramophone”, „International Piano”, „Studio”, „Ruch Muzyczny”, „Muzyka”), książki, niepublikowane prace (licencjackie, magisterskie, doktorskie), publikacje internetowe i inne, np. towarzyszące nagraniom. Efekt to rejestr ok. 7 tys. opisów z zakresu fonografii, który w postaci bazy planuje się udostępnić na portalu SBP. Realizacja zadania rozpoczęła się w czerwcu 2016 r. i potrwa do końca 2017 r. Obszar badań Hanny Trzeszczkowskiej – Ruch Muzyczny.
Zadanie pt.: Źródła do badań fonografii polskiej od 1878 r. do czasów współczesnych” jest finansowane w ramach umowy 915/P-DUN/2016 ze środków MNiSW przeznaczonych na działalność upowszechniających naukę.

BIG-BAND próby do koncertu 29.11.2016

BIG-BAND próby – Sala Audytoryjna:

24.11.2016 20:30-22:00

25.11.2016 13:30-16:00

26.11.2016 20:00-23:00

28.11.2016 20:00-23:00

29.11.2016 12:00-21:00, 19:00-koncert, sala audytoryjna

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA

Kierownictwo artystyczne: Tomek Witek

KONCERT 6 grudnia 2016 skład i próby

Orkiestra UMFC skład na koncert 6.12.2016r.
MUZYKA FILMOWA KRZESIMIRA DĘBSKIEGO
DYR.KRZESIMIR DĘBSKI
INSTRUMENTY SMYCZKOWE – CAŁY PROGRAM

Skrzypce I
1.Pomykała Joanna –koncertmistrz
2. Piotrowski Zbigniew
3. Sinchuk Marharyta
4. Toczyski Mariusz Jacek
5. Majewski Bartłomiej
6.Chudziak Aleksandra Magdalena
7.Mancewicz Maciej
8. Kałużny Szymon
9. Patrykus Marta Barbara
10.Pawlicka Hanna Agnieszka
11.Szukalska Monika
12. Maliszewska Joanna

Skrzypce II
1. Górska Magdalena – lider
2. Baumel Agata
3. Traihel Maryla
4. Vikova Dziyana
5. Mazgajczyk Katarzyna Anna
6. Borowski Dawid
7. Czepiel Eliza
8. Bielska Melania
9. Garus Katarzyna
10. Laskowska Agata
11. Zaworska Alicja
12. Nalaskowska Dobrochna

Altówka
1. Monachowicz Anna – lider
2. Zych Martyna Oliwia
3. Piatrovich Hanna
4. Drabarek Agnieszka
5. Gosieniecka Aleksandra
6. Wiciński Karol

Wiolonczele
1. Jakubowski Jakub – lider
2. Wolanin Piotr
3. Asipchuk Raman
4. Mikelis Valeryia
5. Maciejewska Kinga

Kontrabasy
1. Pawelczyk Patrycja Małgorzata -lider
2. Hasińska Elżbieta
3. Kuk Krzysztof Franciszek
4. Cis Oskar

PERKUSJA
1. Szubzda Ewa
2. Murawko Urszula
3. Jadczak Marcin
4. Łepkowski Mateusz
5. Baranowska Anna
6. Bator Michał

AKORDEON
1. Zalewski Karol

GITARA AKUSTYCZNA – Paweł Tarasiuk
GITARA ELEKTRYCZNA– Piotr Ostrowski
GITARA BASOWA

Fortepian– Mikołaj Mileszko
INSTRUMENTY DĘTE

Nim Kartka spłonie
1. Flety – Adrianna Zielińska, Agata Falkowska
2. Oboje-Michał Waszkiewicz, Joanna Krejnzler
3. Klarnety-Ewa Grad , Jakub Ladziński
4. Fagoty- Aleksandra Mieczkowska, Kajetan Klimaszewski
5. Rogi – Jakub Czekała, Adam Fiedoruk,
6. Trąbki – Cezary Witkowski, Michał Wadowski
7. Puzony –Ewa Harasimiuk , Przemysław Witkowski
8. Tuba – Adam Stasiewicz

Na dobre i złe
1. Flety – Adrianna Zielińska, Agata Falkowska
2. Oboje- Michał Waszkiewicz,Amelia Skibińska
3. Klarnety- Ewa Grad Jakub Ladziński
4. Fagoty- Aleksandra Mieczkowska, Kajetan Klimaszewski
5. Rogi -Jakub Czekała, Fiedoruk Adam
6. Trąbki – Niezgoda Bernard, Skiba Joanna
7. Puzony- Ewa Harasimiuk , Przemysław Witkowski
8. Tuba – Adam Stasiewicz

Pieśń Baobabu
1. Flety – Adrianna Zielinska, Agata Falkowska
2. Oboje-Michał Waszkiewicz, Joanna Kriezler
3. Klarnety- Ewa Grad Jakub Ladziński
4. Fagoty- Mieczkowska Aleksandra, Klimaszewski Kajetan
5. Rogi – Jakub Czekała, Fiedoruk Adam
6. Trąbki – Niezgoda Bernard, Skiba Joanna
7. Puzony – Ewa Harasimiuk , Przemysław Witkowski
8. Tuba- Adam Stasiewicz

Pieśń Heleny
1. Flety – Adrianna Zielinska, Agata Falkowska
2. Oboj- Michał Waszkiewicz 3.Klarnety- Ewa Grad , Jakub Ladziński
4. Fagoty- Mieczkowska Aleksandra, Klimaszewski Kajetan
5. Rogi -Fiedoruk Adam, Czekała Jakub , 6.Trąbki – Niezgoda Bernard, Skiba Joanna 7.Puzony – Ewa Harasimiuk , Przemysław Witkowski 8.Tuba- Adam Stasiewicz

Zima Lubi dzieci
1. Flety – Adrianna Zielinska, Agata Falkowska
2. Oboje-Michał Waszkiewicz,Amelia Skibińska 3.Klarnety- Ewa Grad, Jakub Ladziński
4. Fagoty- Mieczkowska Aleksandra, Klimaszewski Kajetan
5. Rogi – Czekała Jakub, Fiedoruk Adam,
6. Trąbki – Niezgoda Bernard, Michał Jagiełło 7.Puzony – Ewa Harasimiuk , Przemysław Witkowski 8.Tuba- Adam Stasiewicz

Zmysły Precz
1. Flety -Adrianna Zielinska , Agata Falkowska
2. Oboje- Michał Waszkiewicz,
3. Klarnety- Ewa Grad
4. Fagoty- Aleksandra Mieczkowska, Kajetan Klimaszewski
5. Rogi – Czekała Jakub
6. Trąbki – Niezgoda Bernard
7. Puzony – Ewa Harasimiuk , Przemysław Witkowski

Muzyka z Filmu „W Pustyniu i w Puszczy” Mama Afryka
1. Flety – Adrianna Zielińska, Agata Falkowska
2. Oboje- Michał Waszkiewicz, Joanna Krejzler
3. Klarnety- Ewa Grad , Jakub Ladziński
4. Fagoty- Mieczkowska Aleksandra, Klimaszewski Kajetan
5. Rogi – Czekała Jakub Fiedoruk Adam
6. Trąbki – Michał Jagiełło, Skiba Joanna
7. Puzony – Ewa Harasimiuk , Przemysław Witkowski
8. Tuba- Adam Stasiewicz

Muzyka filmowa Krzesimira Dębskiego sześć suit opracowanych przez młodych kompozytorów
W PUSTYNI I W PUSZCZY
1. Flety – Jolanta Jagłowska, Bartosz Kowalik
2. Oboje- Urszula Bańkowska, Urszula Kowalczyk
3. Klarnety – Kamil Pomykała, Mateusz Kurkowski/klarnet basowy
4. Saksofon altowy- Ewelina Prokopiuk
5. Fagoty- Karolina Metrak, Katarzyna Jurczak
6. Rogi – Czekała Jakub Fiedoruk Adam
7. Trąbki Bernard Niezgoda, Cezary Witkowski
8. Puzony – Ewa Harasimiuk , Przemysław Witkowski
9. Tuba- Adam Stasiewicz

STARA BAŚŃ
1. Flety -Jolanta Jagłowska, Bartosz Kowalik
2. Oboje- Urszula Bańkowska, Urszula Kowalczyk
3. Klarnety – Kamil Pomykała, Mateusz Kurkowski/klarnet basowy
4. Saksofon altowy- Ewelina Prokopiuk
5. Fagoty- Karolina Metrak, Katarzyna Jurczak
6. Rogi – Czekała Jakub Fiedoruk Adam
7. Trąbki -Bernard Niezgoda, Cezary Witkowski, Michał Jagiełło
8. Puzony – Ewa Harasimiuk , Przemysław Witkowski
9. Tuba- Adam Stasiewicz

BITWA WARSZAWSKA 1920
1. Flety –Łukasz Jankowski, Bartosz Kowalik
2. Oboje- Urszula Bańkowska, Urszula Kowalczyk
3. Klarnety – Kamil Pomykała, Mateusz Kurkowski/klarnet basowy
4. Saksofon altowy- Ewelina Prokopiuk
5. Fagoty- Karolina Metrak, Katarzyna Jurczak
6. Rogi – Czekała Jakub Fiedoruk Adam
7. Trąbki -Bernard Niezgoda, Cezary Witkowski, Michał Jagiełło
8. Puzony – Ewa Harasimiuk , Przemysław Witkowski
9. Tuba- Adam Stasiewicz

KINGSAJZ
1. Flety -Łukasz Jankowski ,Bartosz Kowalik, ,
2. Oboje- Urszula Bańkowska, Urszula Kowalczyk
3. Klarnety – Kamil Pomykała, Mateusz Kurkowski/klarnet basowy
4. Saksofony- Maria Kowalewska, Rafał Wróblewski
5. Fagoty- Karolina Metrak, Katarzyna Jurczak
6. Rogi – Czekała Jakub, Fiedoruk Adam
7. Trąbki -Bernard Niezgoda, Cezary Witkowski, Michał Jagiełło
8. Puzony – Ewa Harasimiuk , Przemysław Witkowski
9. Tuba- Adam Stasiewicz

OGNIEM I MIECZEM
1. Flety – Bartosz Kowalik, Łukasz Jankowski,
2. Oboje- Urszula Bańkowska, Urszula Kowalczyk
3. Klarnety – Kamil Pomykała, Mateusz Kurkowski/klarnet basowy
4. Saksofony- Maria Kowalewska, Rafał Wróblewski
5. Fagoty- Karolina Metrak, Katarzyna Jurczak
6. Rogi – Czekała Jakub Fiedoruk Adam
7. Trąbki -Bernard Niezgoda, Cezary Witkowski, Michał Jagiełło
8. Puzony – Ewa Harasimiuk , Przemysław Witkowski
9. Tuba- Adam Stasiewicz

SUITA SERIALE
1. Flety – Bartosz Kowalik, Łukasz Jankowski,
2. Oboje- Urszula Bańkowska, Urszula Kowalczyk
3. Klarnety – Kamil Pomykała, Mateusz Kurkowski/klarnet basowy
4. Saksofony- Maria Kowalewska, Rafał Wróblewski
5. Fagoty- Karolina Metrak, Katarzyna Jurczak
6. Rogi – Czekała Jakub Fiedoruk Adam
7. Trąbki –Michał Wadowski ,Michał Jagiełło
8. Puzony – Ewa Harasimiuk , Przemysław Witkowski
9. Tuba- Adam Stasiewicz

Próby- sala koncertowa UMFC
DYR. GRZEGORZ BERNIAK

28.11.2016r. 11.00-13.00 – smyczki
29.11.2016r. 15.00-17.00
30.11.2016r. 15.00-17.00
1.12.2016r. 15.00-17.00
2.12.2016r. 15.00-17.00
3.12.2016r. 15.00-17.00

DYR. KRZESIMIR DĘBSKI

5.12.2016r. 9.00- 13.00 sala koncertowa OiFP ul .Podleśna 2
18.30-21.30 ‘’
6.12.2016r 9.00- 13.00 sala koncertowa OiFP ul .Podleśna 2

18.00 gotowość orkiestry, 19.00 KONCERT – sala koncertowa OiFP ul. Podleśna 2